Volám sa Vojtech Križan, som podnikateľ, poradca, majiteľ firmy DOLTON – zabezpečovacie a kamerové systémy a spolumajiteľ firmy Dolton s.r.o.- predajne s elektroinštalačným materiálom.

Mám lesnícke a elektrotechnické vzdelanie a mojím celoživotným koníčkom i prácou je technika a elektrotechnika. V  tejto oblasti podnikám od roku 1992.
 
V roku 1997 som žačal inštalovať zabezpečovacie a kamerové systémy.
Podnetom k tejto činnosti bola nepríjemná udalosť, keď som jedného dňa našiel vylomené dvere na svojej garáži a našiel poloprázdne police, na ktorých chýbalo náradie a veci ktoré som tam mal a chýbalo aj autorádio s prehrávačom v zaparkovanej Audine v garáži.

Vtedy som nainštaloval prvý zabezpečovací systém JABLOTRON. Osvedčil sa, niekoľkokrát vyvolal hlasitý poplach a odplašil zlodejov. Zrejme sa tým zapáčil aj mojím kamarátom, takže následne ma požiadali, aby som rovnaký nainštaloval aj im.

Potom prichádzali ďalšie a ďalšie požiadavky, pridružili sa aj nejaké firmy i veľké spoločnosti a časom som inštaloval zabezpečovacie a kamerové systémy po celom Slovensku. Mám realizované stovky montáží aj v prevádzkach ktoré fungujú v Lídloch, Kauflandoch, Auparkoch, Teskách a iných obchodných reťazcoch od Bratislavy až po Michalovce. Najazdil som cez milión kilometrov, a prišiel čas, keď som sa výjazdov po Slovensku nabažil dosť.

Dnes obsluhujem už len klientov a záujemcov výlučne v rámci žilinského regiónu, pretože ma to stále baví a táto práca je pre mňa relaxom. Robím to rád a vždy doťahujem detaily. Teší ma, keď o sebe počujem, že som odviedol slušnú a precíznu prácu.
Inšpiroval som sa ešte za totality vo Švajčiarsku a napísal som o tom aj článok ktorý nájdete TU: 

.......................................................

Od roku 2012 podnikám aj v oblasti financií a investícií.

Veľa som študoval, prešiel som prakticky celým kapitálovým trhom a vypracoval  som sa až do úrovne privátneho bankovníctva v Rakúsku. Štyri roky som poskytoval investičné poradenstvo podnikateľom a VIP klientom, prestížnej rakúskej privátnej banky so sídlom v LINZI.  Umožnil som aj desiatkám slovenských klientov otvoriť si depozitné účty v tejto banke a využiť výkonné investičné nástroje, ku ktorým sa bežní ľudia len tak nedostanú.

Práve tieto kontakty ma doviedli k významnej európskej investičnej a podnikateľskej príležitosti, ktorá ma svojími výhodami a cieľmi zaujala natoľko, že som do nej investoval a diverzifikoval svoje investície, aby som medzi iným podporil vývoj vodíkových technológií, liekov na Alzheimerovu chorobu a ďalších špičkových patentov a vynálezov, v ktorých vidím veľmi ziskový potenciál. 

Vychádzam z faktu, že dnes každý potrebuje peniaze. Nie každý ich však dokáže zarobiť a už vôbec nie strojnásobiť behom 3 až 5 rokov. Ukazujem preto túto novú zaujímavú príležitosť svojím priateľom a  ďalším potencionálnym záujemcom, ktorí chcú, alebo potrebujú svoje peniaze lepšie a rýchlejšie zhodnotiť, alebo si vybudovať ďalšie zdroje príjmu.
Podrobnosti si môžete pozrieť, prípadne stiahnuť návod na  www.dalsiprijem.eu
.....................................

Svoj voľný čas venujem technike, chalupárčeniu, záhrade, obľúbenej elektrotechnike, rôznym nápadom, vychytávkam a zlepšovákom. 

Vždy odvádzam precíznu prácu a snažím sa veci robiť  tak, aby som sa za svoje výsledky nemusel hanbiť.

Nikdy nevieme, kto, kedy, komu a čím môže byť užitočný. Aspoň ja to tak vnímam a preto počúvam ľudí a neustále rozširujem okruh svojích známych a priateľov. Aj vďaka tomu sa dozvedám zaujímavé informácie, spoznávam nové možnosti a získavam ďalšie príležitosti a zručnosti. Teší ma, keď aj ja dokážem niekomu pomôcť, alebo byť niečím užitočný. Zvyčajne to býva obojstranne prospešné.

 

PS: Rád spoznávam tvorivých ľudí ktorí sú na rovnakej, alebo podobnej vlne.
Ak máte záujem, môžete ma kontaktovať, či pridať  k svojím priateľom na Facebooku.

 

Môžete sa tiež  pridať  k členom inšpiratívnej facebookovej skupiny
"Chalupa, domáca dielňa záhrada"
- kde nájdete obrázky, nápady a rôzne príspevky a vychytávky.

S úctou, Vojtech Križan.