Volám sa Vojtech Križan.

Som obyčajný človek, ktorý podniká, snaží sa žiť a tvoriť na tejto planéte a občas pomáhať ľuďom,
v rámci svojích možností.

Zároveň som aj majiteľ firmy DOLTON – zabezpečovacie a kamerové systémy, spolumajiteľ firmy DOLTON s.r.o, ktorá prevádzkuje predajňu elektro, náradie a materiály a investičný poradca – viazaný investičný agent rakúskej privátnej banky Partner Bank AG so sídlom v meste Linz.

Som tiež autorom tejto stránky,
dokumentu "Tipy pre Vašu bezpečnú domácnosť a firmu"
dokumentu "Renta, Váš príjem z Rakúska"
dokumentu "TCC - Top Company Concept"
stránky plán "B" - ako získať ďalší nezávislý príjem,
stránky Nová príležitosť ako zarobiť,
a som registrovaný v podregistri Národnej banky Slovenska.

Mám lesnícke a elektrotechnické vzdelanie a mojím celoživotným koníčkom i prácou je technika a elektrotechnika. V  tejto oblasti podnikám od roku 1992.
 
Od roku 1997 sa zaoberám montážou zabezpečovacích a kamerových systémov.
Podnetom k tejto činnosti bola nepríjemná udalosť, keď som jedného dňa našiel vylomené dvere na svojej garáži a samozrejme odcudzené náradie a veci ktoré som tam mal.

Vtedy som nainštaloval prvý zabezpečovací systém JABLOTRON. Osvedčil sa
a zapáčil aj mojím kamarátom, takže následne ma požiadali, aby som rovnaký nainštaloval aj im.

Potom prichádzali ďalšie a ďalšie požiadavky, pridružili sa aj nejaké firmy i veľké spoločnosti a pričiel čas, keď som inštaloval zabezpečovacie a kamerové systémy po celom Slovensku. Mám realizovaných stovky montáží aj v prevádzkach ktoré fungujú v Lídloch, Kauflandoch, Auparkoch, Teskách a iných obchodných reťazcoch od Bratislavy až po Michalovce. Najazdil som cez milión kilometrov, a prišiel čas, keď som mal toho už dosť.

......................................................................

Vo svojom podnikaní som zažil vzostupy i pády. V časoch hojnosti som si užíval a dosť rozhadzoval, či nezmyselne utrácal a nemyslel som na zadné vrátka.  Hrozil mi preto aj naprostý krach, keď som bol finančne na dne a bez prostriedkov.

Až táto skúsenosť ma donútila začať sa finančne vzdelávať, myslieť aj na zadné vrátka, tvoriť rezervu, nezávislý príjem, a hľadať zaujímavejšie príležitosti, či možnosti. Žiaľ stratil som tým to najcennejšie, čo každý z nás má a to sú roky času. Výrok: "Čas sú peniaze", je každému známy.
No až keď sa začneme finančne vzdelávať a pochopíme vzťah medzi investíciou, zloženým úrokom a časom, zistíme, že to nie sú slová, ale milióny o ktoré  sme sa vlastnou nevedomosťou a nezáujmom v živote pripravili ! ...

...........................................................................

Od roku 2012 podnikám v oblasti financií a investícií. Vypracoval som sa do stavu, v ktorom som sa stal zaujímavým pre rakúsku privátnu banku, mám oprávnenie pre ňu poskytovať odborné poradenstvo a zakladať klientom depozitné účty v tejto banke.

Napájam ľudí priamo na odborníkov a lukratívne možnosti v Rakúsku, aké na Slovensku neboli, prinášajú klientom slušný profit a samozrejme neskrývam, že mám z toho províziu. Jeden z konkrétnych produktov nazvaný Top Company Concept -TCC môžete vidieť na stránke www.renta.at. Prináša dvojciferné zhodnotenie a spôsobom potlačenia rizík sa nedá porovnať s produktami, ktoré na Slovensku poznáme. 

Skrátka, pomáham svojím priateľom a ľuďom, ktorí majú záujem, investovať lepšie. Ukazujem spôsob ako zdvojnásobiť majetok za 5 až 9 rokov a ako poberať rentu z Rakúska. 
Viac informácií v časti Plán "B", alebo kliknite na tento odkaz TU:

...................

Svoj voľný čas venujem chalupárčeniu, záhrade, obľúbenej elektrotechnike, rôznym vynálezom, vychytávkam a zlepšovákom. 

Vždy odvádzam precíznu prácu a snažím sa robiť  tak, aby som sa za svoje výsledky nemusel nikdy hanbiť.

Nikdy nevieme, kto, kedy, kde, komu a čím môže byť užitočný. Aspoň ja to tak vnímam, preto neustále rozširujem okruh svojích známych a priateľovAj vďaka tomu sa dozvedám zaujímavé informácie, spoznávam, nové možnosti, a získavam ďalšie príležitosti aj zručnosti. Teší ma, keď aj ja dokážem niekomu pomôcť, alebo byť niečím užitočný. Zvyčajne to býva obojstranne prospešné.

Preto pracujem aj na tejto stránke, kde chcem širšej verejnosti postupne sprístupniť rôzne užitočné informácie a vychytávky, ktoré som za roky vzdelávania, skúseností a praxe nazbieral a budem sa tešiť, ak vám poslúžia. Niektoré už teraz nájdete v časti "Články", alebo v časti "Stiahnite si".

V oblasti tvorby webu som samouk, preto mi prepáčte, ak tu nájdete nejaké chyby, či nefunkčnosti, prípadne ma na ne upozornite.

Tak isto budem vďačný, keď mi poskytnete nejaké vaše zaujímavé podnety, alebo rady.
Všetci sa učíme po celý život a ja sa vzdelávam rád.

S úctou, Vojtech Križan.

PS: Teším sa na Vás, nových priateľov, ktorí ste na rovnakej, alebo podobnej vlne.
Ak chcete, môžete ma kontaktovať, alebo pridať si ma k svojím priateľom na Facebooku

S úctou, Vojtech Križan.