Nová príležitosť, ako zarobiť aj v kríze - FABA CAPITAL

Hlavná myšlienka a princíp, jednoducho:

Existuje množstvo patentov, vynálezov,  výborných nápadov a projektov, ktoré by mohli byť veľmi úspešné.
Nikdy však nedôjde k ich realizácií, pretože ich autori, ktorými môžu byť jednotlivci, alebo celé tímy vedcov, nemajú dostatok prostriedkov na ich realizáciu. 

V apríli 2020 vznikla holdingová spoločnosť FABA, ktorá vyhľadáva a spolufinancuje vybrané zaujímavé a perspektívne projekty  na Slovensku aj v Česku a spoločne s autoromi ich pomáha finalizovať do štádia, kedy sa môžu uviesť do výroby. (To znamená, že je vyrobený prototyp, k nemu je urobená projektová dokumentácia, všetky potrebné skúšky, certifikáty, homologizácie a produkt je nachystaný na uvedenie do výroby, čiže je na predaj.)

V tomto štádiu sa predáva záujemcom, väčšinou strategickým výrobcom, za cenu, ktorá sa zvyčajne pohybuje v desiatkach až stovkách miliónov, pričom na výsledku participujú spoločne všetci, ktorí sa na projektoch zúčastnili. 

Spoločnosť získava financie od súkromných i verejných investorov, z dotácií, štátnej podpory, z eurofondov a iných zdrojov.

Konkrétni investori si svojou investíciou kupujú podiely spoločnosti FABA, čím sa podieľajú na financovaní všetkých vybraných projektov, aj tiež na výsledkoch z predaja dokončených diel.

Pri katastrofickom scenári sa odhaduje 300 % zhodnotenie v horizonte 2 až 8 rokov a pri optimistickom scenári to môže byť  5 až 11 násobok vstupnej investície.

Pri výbere konkrétnych projektov je kľúčová celková analýza a životaschopnosť projektu a  fungujúci prototyp. Následne je vytvorený samostatný holding (spoločný projekt), pre každý jednotlivý projekt, na ktorom sa konkrétnym dohodnutým percentuálnym podielom účastnia na jednej strane autori projektu a na strane druhej spoločnosť FABA so svojími investormi.

Že sa tu nehrá s "fazuľkami", dokazujú konkrétne príklady práve prebiehajúcich projektov:

Aktuálne je vyrobený prototyp generátora na výrobu vodíka štvrtej generácie, na ktorom 9 rokov pracuje tím vedcov z výskumného ústavu jadrovej energetiky v Trnave. Doteraz stál 27 miliónov EUR.  V sume je zahrnutá 4,5 miliónová dotácia z eurofondov, investície samotných výskumníkov, ktorí na ňom pracujú a zvyšok (cca 3,5 milióna) sa získa zo súkromného sektoru. Odhaduje sa, že Slovenskí vedci majú až 7 ročný náskok pred svetom v tejto technológií, vďaka novým vynálezom a patentom. Máme šancu stať sa vodíkovou veľmocou. 

Vieme, že vodík je ekologické palivo budúcnosti, budú ním poháňané autá, autobusy, vlaky, lode, lietadlá, domácnosti aj elektrárne. Tu pripravujem krátke video, o lietadlách na vodíkový pohon.

Momentálna auditom odhadovaná predajná cena tohto projektu je 350 miliónov €. Záujem o kúpu projektu reaktora má firma Siemens a obrovská miliardová ruská spoločnosť  Rosatom, - ktorá po svete postavila už 33 atómových reaktorov, v Číne, v Európe, v Amerike. 
Jej zakladateľom je Vladimír Putin, spoločnosť má niekoľko miliardový kapitál  a momentálne prebiehajú ďalšie jednania. Do ukončenia chýbajú už len crash testy, čo je otázkou možno 6 mesiacov s nákladmi ešte vo výške 3,5 milióna čo sa môže nahromadiť od investorov už v krátkej dobe. Vieme, že neekologické atómové reaktory budú postupne vymieňané za vodíkové, ktoré čaká veľká budúcnosť.
Už samotný reaktor poskytuje investorom slušný profit, pretože rozdiel medzi nákladmi a predajnou cenou tohto projektu je už teraz značný a to nemusí byť konečná cena...

Okrem reaktora sú rozpracované súbežne aj ďalšie projekty, napríklad aplikácia na včasnú diagnózu Alzhaimerovej choroby, ktorou skôr či neskôr trpí až 30 % populácie v hodnote 100 milónov dolárov,  technológia a výroba lieku na Alzhaimra už v štádiu testovania na ľuďoch, o ktorý má záujem rakúska farmaceutická spoločnosť, odhadnutá na sumu 750 miliónov €, projekt linky na výrobu nehorľavej farby, aplikácia ktorej spôsobí odolnosť natretých predmetov proti požiaru, projekt na výrobu zdravého  "mäsa" z hlivy ústricovej a ďalšie... Nie je účelom ich tu teraz všetky podrobne popisovať. V priebehu 8 rokov by ich malo byť až 110.
Všetky konkrétne info sa môžete dozvedieť.

To hlavné je, že sa dá na týchto projektoch veľmi slušne profitovať tromi spôsobmi:

  • Ako investor, ktorý sa stáva podieľnikom zo zisku na všetkých projektoch, (to znamená aj na budúcich) a príde si tak na zhodnotenie, podľa horšieho scenára, na 3 - násobok a podľa lepšieho na 5 až 11 násobok hodnoty investície, čo sú skutočne veľmi zaujímavé čísla...
  • Profit plynie aj z rastu hodnoty podielov. Akonáhle človek investoval, stáva sa trvalým podielnikom spoločnosti až kým svoje podiely neodpredá. Čiže profituje jednak z rastu hodnoty podielov a jednak zo zisku, ktorý vyprodukuje každý jednotlivý dokončený projekt, a to teraz aj v budúcnosti. Do 8 rokov by sa spoločnosť mala podieľať asi na vyše 100 projektoch.
  • Okrem toho je možné participovať ešte aj ako sprostredkovateľ investícií a aj projektov. To je však osobitná téma. Tú treba vysvetliť názorne. Finančne je však veľmi, naozaj veľmi pútavá!

Všimnite si prosím dôležitú vec, že investor už aj svojou jedinou investíciou profituje trvalo zo všetkých projektov, teda aj z tých, ktoré ešte len pribudnú, pretože si kupuje podiely spoločnosti FABA.
To znamená, že vyplatením zisku z realizovaného projektu profit nekončí, ale naopak, pokračuje stále ďalej. Zdôrazňujem to ešte raz, lebo mám skúsenosť, že viacerí investori, ktorým som toto ukázal sa priznali, že pri tom množstve informácií to nepostrehli a mysleli si, že vyplatením zisku sa vyplatia aj podiely a tým to končí.
Vyplatenie zisku sa týka len zisku z daného projektu, ale netýka sa podielov, ktoré ostanú ďalej zachované. 
Investor sa však v prípade potreby môže rozhodnúť svoje podiely predať, pričom predkupné právo má Faba.

Cieľom Faby je dokončiť a predať  jeden, až tri hlavné projekty v roku 2021, čiže projekt reaktora, aplikáciu a liek na Alzhaimera a vyplatiť investorom podiely na zisku. Tým získa Faba aj investori ďalší kapitál a môžu byť odštartované ďalšie pripravované projekty a investori si prípadne môžu prikúpiť ešte viac podielov.

Aká je minimálna možná investícia a aké sú vstupné poplatky ?

Vstupné poplatky nie sú žiadne. Každou investíciou si investor kupuje podiely spoločnosti Faba.

Minimálna investícia pri ktorej je možné poberať aj províziu zo sprostredkovania je 1000 €.

Minimálna základná investícia pre nákup podielov Faba je 200 €, avšak táto suma platí len do konca roku 2020.

Je možné investovať akúkoľvek jednorazovú, ale aj pravidelnú mesačnú sumu od 100 € mesačne. 

 

Verím, že informácie, ktoré predkladám budú pre Vás hodnotné a rád Vám poskytnem ďalšie podrobnosti aj odpovede na Vaše otázky. Výhodou je, že zarobiť popisovaným spôsobom môžeme priamo z domu, nemusíme sa s nikým osobne stretnúť, stačí mať pripojenie na internet.

Z môjho pohľadu je investícia zaujímavá i z hľadiska diverzifikácie, pretože aj v súvislosti s korona krízou sme mnohí pochopili, že mať ozajstnú istotu znamená mať aj viac zdrojov príjmov. Tento sa javí, ako veľmi zaujímavý, nepotrebuje starostlivosť a navyše je predpokladom trvalého profitu. 

Registrácia je samozrejme zdarma, môžete sa registrovať aj sami kliknutím cez tento link
Registráciou dostanete automaticky prístup do svojho online backoffice, v ktorom budete mať celkový prehľad o svojích investíciach. Ďalšie podrobnosti pripravujeme!

Myslíte, že mať svoj "plán B" môže byť dobrá vec? Ak áno, zdieľajte túto stránku so svojími známymi.
Prečo? Lebo ak sa zvýši finančná gramotnosť a životná úroveň jednotlivcov, rozbehne sa tým aj ekonomika, zamestnanosť  a celé hospodárstvo. Budeme sa mať lepšie a cítiť sa bezpečnejšie všetci, pretože ľudia nebudú nútení kradnúť, aby prežili... 

Volajte, 0905 440 638,  píšte na e-mail: dc.dolton@gmail.com

Vojtech Križan

Pre Vás, ktorí ma ešte nepoznáte, volám sa Vojtech Križan,
pre viac podrobností kliknite TU